Loading...

​Serbia arreston një zyrtar të Kosovës

Autoritetet shtetërore të Serbisë kanë arrestuar Marjan Gjokajn, i cili punon për Administratën Tatimore të Kosovës, derisa po kthehej në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i diplomacisë kosovare Behgjet Pacolli përmes një postimin në Facebook.Pacolli dënon këtë veprim të vazhdueshëm të Serbisë kundër qytetarëve të Kosovës dhe Continue Reading

FIFA jep parashikimin: Shaqiri shënon gol në minutat e fundit dhe ia siguron Liverpoolit trofeun e Ligës së Kampionëve

Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, është parashikuar si futbollisti që do t’ia fitojë Ligën e Kampionëve skuadrës së tij, transmeton Gazeta Metro. Kur jemi në prag të finales së madhe së Ligës së Kampionëve, e cilia zhvillohet mes Tottenham Hotspur dhe Liverpool, edhe FIFA ka dhënë parashikim e tyre. Continue Reading